НБА ОЛ-СТАР 2024

Како се поздравуваат Балканци во НБА?

Балканските играчи Лука Дончиќ и Никола Јокиќ по петти пат играат заедно на Ол Стар, кој овојпат се одржува во Индијанаполис.

Србинот и Словенецот одлично се забавуваат, што беше видливо викендов кога Дончиќ даде изјава пред Ол Стар натпреварот.

За време на изјавата Јокиќ се прикраде зад него и му истури вода во вратот, по што насмеаниот Дончиќ го пцуеше српскиот кошаркар.

Remote video URL

Сега камерите повторно ги „уловија“ како зборуваат „по нашки“, па НБА лигата на официјалниот X (Twitter) профил објави видео од влегувањето на Дончиќ во соблекувалната.

Дончиќ ги поздравува Стеф Кари, Пол Џорџ и Никола Јокиќ, со кој си разменуваат неколку класични балкански фрази. Разговорот завршува со „Пу*и го, брате“.

URL
реклама

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Вучиќ: За три до четири месеци ќе биде најлошата ситуација од 1945 година

Read more

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Кошарка

Сега почнува спектаклот: Познати се сите плеј-ин парови и учесници во плеј-офот

Read more

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Read more

Јокиќ трагичар во шокантниот пораз на Денвер

Read more

Заврши регуларниот дел од сезоната во Евролигата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Читај повеќе

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Читај повеќе
  • play_arrow

Литванец го собори најстариот машки светски рекорд

Читај повеќе

Откриено зошто колабираше Ндика, немал срцев удар

Читај повеќе

Сега почнува спектаклот: Познати се сите плеј-ин парови и учесници во плеј-офот

Читај повеќе

Спектакл во Тексас, Вињалес влезе во историјата на кралската класа

Читај повеќе
  • filter

Неверојатни сцени на прославата во Леверкузен: Навивачите не издржаа и влетаа пред 90-та

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Читај повеќе