Лука Дончиќ

Ирвинг и Дончиќ најверојатно нема веќе да играат оваа сезона

Read more
play_arrow

Соиграчите и судиите спречија тепачка меѓу Дончиќ и Букер

Натпреварот помеѓу Далас Маверикс и Феникс Санс за малку ќе се претвореше во физичка пресметка во последните секунди од натпреварот одигран синоќа во Далас.
Read more
play_arrow

Дончиќ го демантира ESPN дека му дал ултиматум на Далас

И покрај одличниот настап на Лука Дончиќ, Далас Маверикс го загубија третиот натпревар во низа. Атланта Хокс ги победи со 130:122.
Read more
play_arrow

Божиќна победа на Дончиќ над Леброн и Лејкерс со 32 поени

Само еден ден откако ги предводеше Далас Маверикс до втората последователна победа против Хјустон со 50 поени, 10 асистенции и осум скока, Лука Дончиќ исто така беше одличен во победата против ЛА Лејкерс од 124:1
Read more
play_arrow

Чудесна тројка на Дончиќ за победа на Маверикс

Кошаркарите на Далас Маверикс пред своите гледачи го победија Лос Анџелес Клиперс со 103:101, иако на крајот од првото полувреме за малку ќе прокоцкаа +25.
Read more

Џордан во 1986, па Дончиќ во 2022: Словенецот повторно покажа зошто е најдобар

На терените НБА лигата ноќеска се одиграа осум натпревари во кои блескава партија одиграа балканските ѕвезди Никола Јокиќ и Лука Дончиќ.
Read more

НБА анкета: Дончиќ прв кандидат за МВП, Милвоки за шампион

Кошаркарот на Далас, Словенецот Лука Дончиќ, е главен кандидат за најкорисен играч во новата сезона, покажуваат резултати од анкетата која челниците на НБА лигата ја спровеле со генералните менаџери на сите клубови, објавија денеска америк
Read more

Дончиќ: Грција и Србија? Знаете зошто

Словенија по изненадувачкиот пораз од Босна и Херцеговина во понеделникот имаше слободен ден на ЕвроБаскетот.
Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Лука Дончиќ е во одлична форма на подготовките со Словенија за Европското првенство, а кошаркарот на Далас Маверикс особено воодушеви со неговата физичка кондиција и променет изглед.
Read more
play_arrow

Дончиќ го одведе Далас во вториот круг по 11 години, Пол испиша историја

Read more
play_arrow

Погледнете ја мајсторија на Дончиќ во поразот на Далас

Лука Дончиќ воодушеви со уште една одлична партија и уште еден одличен потег, но неговиот Далас Маверикс не успеа да најде начин за победа против Минесота Тимбервулфс.
Read more
play_arrow

Она кога Мајкл Џордан знае кој си

Ол-стар натпреварот во НБА во Кливленд беше посебен настан, а Лука Дончиќ ќе го памети долго, и тоа по с
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more