Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Шакира е препознатлива по песните кои станаа глобални хитови како што се „Hips Don't Lie“ или „Waka Waka“, но ретко кој знае дека на почетокот на нејзината кариера таа се испробала и во актерството.

Меѓутоа, бидејќи не била задоволна од тоа како изгледала тогаш, ги откупила правата за прикажување на серијата.

Колумбиската пејачка имала 16 години кога глумела во теленовелата El Oasis во 1993 година, но брзо сфатила дека пеењето е нејзиниот прв избор, а актерството веројатно не ѝ било едно од најдобрите искуства во тоа време, поради што ги купила правата за да спречи да биде емитувана.

Шакира ја играла улогата на Луиза Марија, која откако се соочува со природна катастрофа во нејзиниот роден град, ја пронаоѓа љубовта со Саломон, кој го игра Педро Рендон. Доколку сакате да ја гледате теленовелата, голема е веројатноста дека нема да најдете многу содржина на интернет, бидејќи пејачката ги купи правата од CenproTV.

Еден од ретките клипови од серијата беше споделен на X (Twitter), а може да се забележи дека пејачката изгледа значително поинаку.

URL

Режисерот Педро Моголон еднаш откри за Buen Día Colombia дека Шакира се издвојувала од актерската екипа иако имала само 16 години.

„Знаев дека таа девојка ќе оди далеку порано или подоцна“, рече тој и додаде: „Не бев изненаден кога стана ѕвезда, знаевме дека ќе биде“.

Тој откри и дека не ѝ се допаѓало како изгледала: „Таа сакаше да биде русокоса и тоа беше нејзина одлука. Еден ден стигнав во CenproTV да си ја земам платата и ми рекоа има уште еден чек за мене бидејќи некој ги купил правата. Знаев дека таа серија веќе никогаш нема да игра на телевизија“.

Пејачката подоцна имаше неколку појавувања во серии, но во поединечни епизоди. Обожавателите се сеќаваат на нејзиното појавување во Wizards of Waverly Place на Disney заедно со Селена Гомес.

Remote video URL
Тагови
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Филм & ТВ

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе