Кавадарчанец загина во сообраќајка, брат му и татко му тешко повредени

Кавадарци, 21 ноември 2020 (МИА) – Кавадарчанец загина во сообраќајка, а брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје, потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Сузана Прањиќ Талевска, началник на Одделение за информации од јавен карактер при МВР, за МИА рече дека синоќа во 17:15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „урсус“ со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, патничко возило „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од село Дабниште, кавадаречко и патничко возило „опел вектра“, управувано од М.К.(46) од Кавадарци, сите со кавадаречки регистарски ознаки.

-На местото на незгодата починал З.Л.(54) од Кавадарци, сопатник во патничкото возило „фолксваген голф“. Тоа го констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Л.Л. и сопатникот од истото возило Р.Л.(79) од село Дабниште, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје. Со телесни повреди се здобиле возачот М.К. и сопатничката  М.К.(37) од Кавадарци, констатирани во Општата болница Кавадарци, појасни Прањиќ Талевска.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа на ОВР Кавадарци.

реклама

Автобус изрешетан со „калашников“ во Косово, загинаа двајца тинејџери и возачот

Read more

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Read more

Зошто е можно да немате COVID-19, а сте биле опкружени со заразени луѓе?

Read more

Што се случува во телото ако секој ден земате витамин Ц?

Read more

Хроника

Истрагата се води во институциите, а не во јавноста и медиумите, вели Спасовски

Read more

Бочварски: „Беса транс“ имала истечена лиценца и користела изводи од други возила

Read more

Спасовски: Автобусот на „Беса транс“ бил технички исправен

Read more

Приведени тројца криминалци од Дојран, при претрес пронајдена марихуана

Read more
 

Вести

Предадени материјалите за истрагата за автобуската несреќа на бугарските обвинители

Читај повеќе

Русите ги зафати „крипто треска“

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Информации потребни при избор на кредит – дел од Денови на финансиската писменост

Читај повеќе

Центар за стручно образование и обука за зелени иновации ќе се отвори во Скопје до крајот на годината

Читај повеќе

Прва француска стратешка инвестиција во соларен парк во Северна Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Австрија во локдаун: Политичарите се журкаат, граѓаните бесни

Читај повеќе
  • play_arrow

Автобус изрешетан со „калашников“ во Косово, загинаа двајца тинејџери и возачот

Читај повеќе

Зошто СЗО ги скокна буквите Nu и Xi при именувањето на новиот сој на коронавирусот?

Читај повеќе

Втор ден прекин на железничкиот сообраќај

Читај повеќе