Хороскопски знаци на кои пријателите им се поважни од партнерот

За овие три хороскопски знаци важи следното правило – врската може да трае кратко, а пријателството за цел живот.

Поради тој приоритет да имаат пријатели, партнерот им е на второ место.

Стрелец

Мразат чувство на ограничување и поврзаност само за една личност. Повеќе сакаат пријателски односи бидејќи се послободни. Кај Стрелците никогаш не надвладува љубовта туку забавата.

Вага

Колку и да се во рамнотежа со сите полиња во животот, Вагите имаат поголема потреба за различни пријатели отколку за партнер. на овој знак никако не треба да му поставите ултиматум или избор од типот „Или јас или пријателите“. Секогаш ќе ги одбере нив.

Водолија

Водолиите не сакаат да бираат и дадат некому предност, но ако се чувствуваат ограничени или спречени во нешто од страна на партнерот, секогаш ќе барат утеха кај пријателите.

реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Живот

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Read more

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more
 

Магазин

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Читај повеќе
  • filter

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Читај повеќе

Најкрцкави компири од рерна според Џејми Оливер

Читај повеќе

Кога и што е најдобро да појадуваат луѓето со дијабетес тип 2?

Читај повеќе

Кој има поголема корист од вежбањето - мажите или жените?

Читај повеќе

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Читај повеќе

Бурек економија

Читај повеќе

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Читај повеќе

Што значат вашите секс соништа?

Читај повеќе