Кога идиот прави селфи со елен

Кога се наоѓате во близина на диви животни важно е цело време да бидете внимателни, без обѕир колку и да ви се чинат питоми и пријателски расположени.

Тоа на своја кожа го почувствува Џан Карло Триака од Канкун, Мексико, кој со неговата сопруга отишол на одмор во соседна Грција. Токму таму доживеал необична средба.

Имено, 42-годишниот Мексиканец и сопругата Ерика уживале во природа опкружени со пауни и диви животни, кога во еден миг од зад грб му пришол еден љубопитен  елен.

Еленот делувал пријателски расположен, па Триака одлучил да направи селфи со него. Таква фотка навистина би била кул. Но, се покажало како лоша идеја. Еленот со молскавична брзина ги забил роговите во Мексиканецот и му скршил неколку ребра.

Remote video URL

„Бев во голем шок кога тоа се случи. Многу ме болеше наредните неколку дена“, се потсетува Џан говорејќи за The New York Post, и вели дека во нападот му биле скршени неколку ребра.

„Се опоравив со многу лекови и мраз“, па додаде дека е многу благодарен што повредите не биле потешки и што не завршил во болница.

Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Чек дис аут

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Read more

„Кинеската Атлантида“: Град под вода кој е целосно зачуван

Read more

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Read more

Зошто сонуваме дека ни паѓаат забите?

Read more
 

Магазин

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Читај повеќе

Три најчести митови за СИДА и ХИВ

Читај повеќе

Секојдневни навики со кои го оштетувате имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

70-годишна жена од Уганда роди близнаци

Читај повеќе

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за 2024: Кој знак ќе плива во пари, а кој ќе има празни џебови?

Читај повеќе

Најдобриот антиинфламаторен пијалак за подобрување на имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик лебот ќе остане свеж многу подолго

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт на денот: Торта со макарони

Читај повеќе