Кривична пријава против службеничка, надоместокот од имотните листови го задржувала за себе

Oд Министерството за внатрешни работи информираат дека СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Љ.(57) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „послужување во службата“.

Како што пренесуваат од СВР Куманово, во период од 01.01.2019 до 05.06.2019 пријавената, како референт во Агенцијата за катастар на недвижности – одделение Куманово, издала 197 имотни листови, при што задолжителниот надоместок од 180 денари, од граѓаните го наплаќала во готово и го задржувала за себе.

Таа го оштетила Буџетот на Агенцијата за катастар на недвижности за 35.460 денари.

реклама

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more

Македонија

Штипското Инфективно одделение се прошири и на одделот за Неврологија

Read more

Избори 2020: Кампањата на средина, продолжуваат партиските ветувања

Read more

Се ближиме до 7.000 заразени, скопски Чаир е жариштето

Read more

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Read more

Вести

Штипското Инфективно одделение се прошири и на одделот за Неврологија

Читај повеќе

СЗО соопшти црн рекорд: 212.326 новозаразени во еден ден

Читај повеќе

Избори 2020: Кампањата на средина, продолжуваат партиските ветувања

Читај повеќе

Се ближиме до 7.000 заразени, скопски Чаир е жариштето

Читај повеќе

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Читај повеќе

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчевски: Безидејната ВМРО-ДПМНЕ во својата програма ветува проекти што СДСМ веќе ги спроведе

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Читај повеќе
  • play_arrow

Николоски од Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи увоз додека не се откупи домашниот тутун

Читај повеќе