Ладна ве повикува: Ајде надвор! Ние направивме промена, направете и вие!

Промената е двигател на целата природа, таа ги движи работите напред. Секоја промена води кон нови можности и предизвици, па затоа Ладна реши да направи промена и отсега може да ја најдете во ново пакување и етикета со нов дизајн.

„Ние направивме промена, направете и вие! Ајде надвор!“, порачуваат од Ладна.

Ладна ги повикува сите луѓе, особено најмладите, да направат промена и да излезат надвор. Наместо поминатото време пред електронски уреди, научете ги децата да ги играат сите оние игри од нашето детство, како жмурка, плочка, ластик, граница и сл. Наместо видеоигри, посегнете кон игра под отворено небо, бидејќи природата е најголемата игротека во светот. Наместо целодневно скролање на социјалните мрежи, дозволете си кратка прошетка во природа или вежби кои ќе ви дадат дополнителна енергија. Ладна го промени изгледот кон подобро, вие променете го животот кон подобро!

Ладна го менува само надворешниот изглед, а останува истата, квалитетна изворска вода која доаѓа директно од недопрената природа на Осоговските Планини (1.497,5 метри надморска височина). Совршено избалансираниот хемиски состав ја прави погодна за подготовка на храна за доенчиња, а воедно Ладна е и првата вода препорачана од Здружението на педијатри на Македонија.

Излезете надвор и уживајте во природата, но пред да го направите тоа, не заборавајте да се напиете Ладна голтка здрав живот!

*Промотивен текст

реклама

Живот

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Read more

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Read more

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Магазин

Предлог за читање: „Виенски гамбит“ – Анде Јанков

Читај повеќе

Кој како се снајде за маска

Читај повеќе

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе