Лајка организира пролетен маскенбал за домашни миленичиња и сопственици

Јавното претпријатие „Лајка“ повика на добра забава со маски за крзнените пријатели.

„Облечете го вашето домашно милениче во неговиот најатрактивен костим, не заборавајте да се маскирате и вие и дојдете на маскенбалот на ЈП ‘Лајка’ на Школка во Градскиот парк на 14 април во 12 часот. Ќе избираме најдобро маскирано куче и најдобро маскирани сопственик и куче, а за најдобрите и најинвентивни учесници нашите спонзори обезбедија возбудливи и вредни награди“, велат од „Лајка“.

Како и на сите настани, „Лајка“ и овој пат има цел да го насочи вниманието на важноста на посвојувањето бездомно куче.

Без разлика дали сте искусен сопственик на домашно милениче или размислувате да додадете миленик во вашето семејство, овој настан е за вас, велат од „Лајка“.

реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Read more

Култура

Драмскиот театар Скопје гостува на фестивалот РУТА во Сараево

Read more

Биљана Стојановска ќе ја промовира третата книга поезија „Додека спиеш“

Read more

На сцената на Националната опера и Балет ќе гостува Словенечкиот камерен музички театар од Љубљана

Read more

Фрагментирана интроспекција – изложба на скулптури на Слободан Милошевски во Неготино

Read more
 

Вести

Продолжениот викенд ги наполни граничните премини

Читај повеќе

Reuters: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Читај повеќе

Мапа го покажува неуспехот на Србија во лобирањето против Резолуцијата за Сребреница

Читај повеќе

Силјановска Давкова упати честитка по повод Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј

Читај повеќе

Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Читај повеќе

24 мај, Ден на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Читај повеќе

Орбан тврди дека Европа се подготвува за пресметка со Русија

Читај повеќе

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Читај повеќе

Како Косово ќе го реши проблемот на Данска со преполните затвори?

Читај повеќе