Мадона: Закрепнав од коронавирусот, мислев дека имам грип

Поп-ѕвездата Мадона објави дека била позитивна на коронавирус на крајот на турнејата во Париз пред 7 недели, а позитивни биле и неколку членови од нејзината екипа.

61-годишната Мадона вели дека е позитивна на антитела на коронавирусот што би можело да значи дека заболела од COVID-19 без да го знае тоа.

„Кога сте тестирани позитивно на антитела значи дека сте го имале вирусот, како што е со мојот случај бидејќи бев болна на крајот на турнејата во Париз, пред седум недели, како и повеќето уметници кои учествуваа во шоуто“, напиша Мадона на социјалните мрежи.

На Instagram ја следат над 15 милиони обожаватели.

Таа објаснува дека тогаш сите мислеле дека се болни од тежок грип. Вели дека сега сите се закрепнати и здрави.

Овие детали не беа познати кога Мадона ја заврши светската турнеја на 9 март, пред двата најавени концерти во Париз, откако француските власти забранија масовни собири со цел да го запрат ширењето на вирусот.

Светската турнеја Madame X Tour на Мадона почна во септември, 2019 година со концерти низ САД, Лисабон и во Лондон.

Минатата недела претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен откри дека Мадона донирала огромна сума пари за научни цели, поточно за пронаоѓање вакцина за COVID-19.

реклама

Голема летна временска прогноза: Балканот ќе гори како под сач!

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Музика

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Read more

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Read more

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе