Мадона

play_arrow

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

По завршувањето на светската турнеја, Мадона се соочи со тужба поради доцнењето и експлицитната содржина на концертот без претходно предупредување.
Read more
play_arrow

Мадона по 34 години ја објави контроверзната откажана реклама за Pepsi

Одамна откажаната контроверзна реклама за Pepsi на Мадона конечно по повеќе од три децении се емитуваше, и тоа за време на доделувањето на MTV Video Music Awards во вторникот вечерта.
Read more

Мадона ги сподели првите фотографии по излегувањето од болница

Поп-ѕвездата Мадона (64) на крајот на минатиот месец заврши во болница поради тешка инфекција.
Read more

Мадона хоспитализирана поради сериозна бактериска инфекција

Поп иконата Мадона помина неколку дена во Одделението за интензивна нега откако разви „сериозна бактериска инфекција“ во саботата, објави нејзиниот менаџер.
Read more
play_arrow

Мадона продолжува да шокира - објави бизарно видео на кое лиже гитара

Мадона продолжува да ги шокира фановите со своето бизарно однесување, овој пат ги згрози следбениците објавувајќи видео на кое лиже гитара.
Read more

Каква мајка, таква ќерка: Наследничката на Мадона во провокативно издание

Read more
play_arrow

Експерти открија што има направено Мадона со лицето

Неодамна Мадона ги шокира обожавателите со чуден, нов изглед кој се чини дека е резултат од пластични операции и козметички зафати.
Read more

Мадона ужива во нова љубовна врска со 23-годишен манекен

Познатата поп-пејачка Мадона ужива во новата љубовна врска со Ендру Дарнел, 23-годишен манекен.
Read more

Мадона раскина со 35 години помладиот дечко

Славната пејачка Мадона ја прекина врската со 35 години помладиот дечко Ахламалик Вилијамс, пишува Mirror.
Read more
play_arrow

Мадона повторно објави бизарно видео: Опсесија со филтри и чудно однесување

Мадона повторно го привлече вниманието откако објави ново бизарно видео. Покрај филтерот, нејзините пријатели ги загрижи и нејзиното однесување.
Read more

Раперот Нели ја исмеа Мадона поради фотографија со задникот, па ги налути обожавателите

Раперот Нели наиде на критики поради неговиот коментар што го остави под фотографија објавена од Мадона.
Read more
filter

Кои познати личности имаат натпросечен IQ?

Кога станува збор за познатите личности, многумина го делат ставот дека овие луѓе не се пример за интелигенција. Но, можеби ќе бидете изненадени од некои од нив, кои го докажаа токму спротивното.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more