Мајк Тајсон покажа неверојатна мускулна сила на 58 години

Легендарниот боксер Мајк Тајсон покажа неверојатен физички изглед на тренингот со Френсис Нгану.

Тајсон моментално помага да се подготви Нгану за борбата со Тајсон Фјури и ја искористи можноста да го покаже својот неверојатен изглед.

Иако кариерата ја заврши во 2005 година и долго време беше надвор од рингот, пред три години се активираше во теретана и почна да тренира со ММА тренерот Рафаел Кордеира. Тоа донесе очигледни резултати.

URL

Тајсон изгуби значителен број килограми откако продолжи со својот познат тренинг режим.

Сега легендарниот боксер, кој стана најмладиот светски шампион во тешка категорија во 1986 година (20 години), се огласи на социјалните мрежи и се пофали со својот неверојатен изглед на 58-годишна возраст. Уште има импресивни мускули и изгледа како да е подготвен за уште една борба.

Фановите ја пофалија неговата фотографија и фигура.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mike Tyson (@miketyson)

Легендата на боксот неодамна објави партнерство со ѕвездата на УФЦ, Френсис Нгану. Тајсон се приклучи на тимот на Нгану пред неговата борба в сабота против Тајсон Фјури.

Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Останати спортови

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Read more

Чех испиша историја во Англија: Прв професионалец во два различни спорта

Read more

Бизарна ММА ситуација: Камерманот остана во кафезот со борачите

Read more

Бањаја победи во Валенсија и ја одбрани титулата

Read more
 

Спорт

Лука Дончиќ стана татко, добро ја криеja бременоста на свршеницата

Читај повеќе

Меси за Левандовски: Намерно го дриблав

Читај повеќе
  • play_arrow

Циркус во Љубљана, со крпи се обидоа да го исушат теренот

Читај повеќе

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Читај повеќе

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Читај повеќе

Во Сан Марино бесни на ФИФА: Постигнавме 3 гола и нѐ турнавте на дното

Читај повеќе

Желбите за јадење по натпревар на играчите на Барса од 2014

Читај повеќе
  • play_arrow

И тоа е можно: Реал му забрани на свој фудбалер да зборува за Меси

Читај повеќе

Антонио Конте се враќа во Јувентус

Читај повеќе