УЕФА ЕУРО 2020

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Македонскиот фудбалски дрес на коj е симболизирано државното осмокрако сонце во црвено – жолта и бела комбинација е најубав во конкуренција на 24-те учесници на ЕУРО 2020, во избор на американската телевизиска мрежа ESPN.

– Ни се допаѓа буквално сè што содржи овој дрес. Тие се нација за која повеќето луѓе не знаат дека постои, но ми се допаѓа фактот дека нивното знаме е толку директно претставено на нивните дресови. Нивното знаме е импресивно, тоа го нарекуваме намера, а доколку го имате и на дресот тогаш дефинитивно имате и шанса, го образложија својот заеднички избор, еден од уредниците на ESPN Клинтон Јетс и поранешниот американски фудбалски репрезентативец Херкулес Гомес, кој сега работи како стручен коментатор за американската телевизиска мрежа.

URL

Македонскиот фудбалски дрес во црвено – жолта и во бела комбинација е дизајниран од германскиот производител на спортска опрема „Јако“, кој од 2014 година ги „облекува“ македонските фудбалски репрезентации.

Тагови
реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Фудбал

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more

Одреден распоредот за новата сезона во фудбалската лига

Read more

Роналдињо: Меси мора да остане во Барса

Read more
 

Спорт

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе

Потег „а ла Тајсон“ на ЛОИ

Читај повеќе

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Читај повеќе

ОИ: Грчки коментатор доби отказ поради расизам

Читај повеќе

Конор Мекгрегор повторно имаше испади на Twitter, овој пат го навреди Хабиб

Читај повеќе

Георгиевски со сребрен медал, златото на градите на Русинот Ларин

Читај повеќе

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Читај повеќе

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Читај повеќе