Маж од Мала Речица со возило удрил и повредил 10 пешаци

Еден потешко повреден и уште деветмина полесно повредени е билансот од инцидентот што се случил на локалниот пат во Горно Орашје, каде 61-годишен жител на Мала Речица со возило удрил во десет лица. 

Инцидентот се случил околу 13 часот и 30 минути, а повредените се лица на возраст од 46 до 76 години.

М.Ј. (61) од Мала Речица управувајќи со патничко возило „Фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, удрил во пешаците А.В. (75) од с.Јажинце, И.З. (76) од с.Непроштено, Џ.А. (58) од с.Доброште, Р.А. (73), А.А. (67), Р.М. (55), А.А. (71), Б.Н. (46) сите од с.Орашје, Ќ.М. (65) од с. Пршовце и С.Џ. (60) од Тетово, информира СВР Тетово.

Во инцидентот со тешки телесни повреди се здобил пешакот А.В. кој бил пренесен во Клиничката болница во Тетово, додека останатите пешаци завршиле со полесни повреди.

Не е позната причината за инцидентот, ниту здравствената состојба на возачот.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Хроника

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Приведен осомничен за запалените возила на ЕВН во Тетово

Read more

Убиство во Инџиково, скопјанец убиен од две маскирани лица

Read more

Казна за 470 лица за неносење маска во изминатото деноноќие

Read more

Вести

Хаџиев: Од ФОД ќе бидат обесштетени депозитите на 99,4% од физичките депоненти во Еуростандард банка

Читај повеќе

САД запленија иранска нафта на пат кон Венецуела

Читај повеќе

Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град викендов

Читај повеќе

Србија: Од денеска задолжителен ПЦР тест за граѓаните на 5 соседни држави

Читај повеќе

Фаучи: Не сум задоволен од развојот на ситуацијата, отворањето на училиштата може да има катастрофални последици

Читај повеќе

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Читај повеќе

Продолжуваат консултациите за формирање Влада

Читај повеќе

По подолг период бројот на активни случаи во земјава е под 3.000

Читај повеќе

Пентагон формира работна група за анализа на појави на НЛО

Читај повеќе