Меси и Пике не се во составот на Барселона за мечот против Интер

Познат е составот на Барселона за натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите против Интер, соопшти прес-службата на Каталонците.

На списокот со 20 фудбалери не се вклучени капитенот и напаѓачот на тимот, Лионел Меси, како и Жерар Пике.

Ги нема ниту Серхио Бускетс и дефанзивецот Серхи Роберто.

За дуелот со Интер во Милано, тренерот Ернесто Валверде ќе може да смета на:

Голмани – Тер Штеген, Нето, Пења;

Одбрана: Фирпо, Ленгл, Ваге, Тодибо, Умити, Араухо, Морер;

Среден ред: Ракитиќ, Алења, Де Јонг, Пуч, Видал;

Напад: Гризман, Перез, Суарез, Дембеле, Фати.

Натпреварот е закажан за утре со почеток во 21 часот. 

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Секси калчо (I дел)

Read more

Фудбал

Голманот на Пандев позитивен на корона

Read more

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Read more

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Read more

Шкендија - Тотенхем низ фотографии

Read more

Спорт

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе

Вердаско отпадна од Ролан Гарос, позитивен е на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Читај повеќе

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија - Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе