Миранда Кер стана мајка по трет пат

Австралиската манекенка Миранда Кер и нејзиниот сопруг Еван Шпигел станаа родители на уште момче, кое го доби името Мајлс.

Убавицата не може да ја сокрие среќата што стана мајка по трет пат.

„Не можеме да ја сокриеме возбудата за тоа што станавме родители на Мајлс. Многу сме среќни и им благодарам на сите кои ни дадоа поддршка и ни честитаа“, напиша Миранда на Instagram.

Австралиската убавица со сегашниот сопруг, основачот на Snapchat, го има 17-месечниот син Харт, додека со поранешниот сопруг Орландо Блум го има 8-годишниот Флин.

Веста за бременоста ја објави пролетва, а многумина ги изненади тоа што остана бремена само девет месеци по раѓањето на синот Харт. Миранда и Еван се во брак две години.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе