КВАЛИФИКАЦИИ ЗА У21 ЕУРО 2021

Младите фудбалери сепак нема да играат, мразот го одложи натпреварот

Квалификацискиот натпревар помеѓу Фарските Острови и Македонија дефинитивно нема да се одигра денеска откако поради замрзнатиот терен УЕФА донесе одлука да го одложи.

Македонската фудбалска репрезентација до 21 години попладнево нема да игра фудбал. Замрзнатиот терен на стадионот „Тоурсвелур“ во главниот град Торсхавн денеска не попушти и официјалните лица на УЕФА во договор со двете репрезентации донесоа одлука дека не постојат услови натпреварот да се одигра.

Со оглед на тоа што слободен термин на двете репрезентации им е тек во јуни 2020, натпреварот ќе се одигра тогаш, а точниот датум ќе биде дополнително одреден.

Шансите за одигрување на натпреварот уште од синоќа беа мали со оглед на тоа што избраниците на селркторот Благоја Милевски не успеаја да одржат ниту нормален тренинг поради мразот.

Од нашата група денес ќе се одигра натпреварот помеѓу Израел и Шпанија, додека репрезентациите на Црна Гора и Казахстан се слободни.

реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

Фудбал

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Read more

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Read more

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Read more

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Read more

Спорт

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Читај повеќе

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лацио му нуди двојно поголема плата на Имобиле

Читај повеќе
  • play_arrow

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Читај повеќе

Ник Кириос ќе го пропушти УС Опен

Читај повеќе