Моментот кога канадски политичар проголта пчела во текот на говор

Премиерот на Онтарио, Даг Форд, неочекувано стана интернет ѕвезда откако се појави снимка на која случајно проголта пчела.

Политичарот држеше говор на прес-конференција, на тема приватна медицинска нега, кога во устата неочекувано му влета пчела. На снимката објавена на интернет се гледа како пчелата лета околу устата на политичарот, а во еден момент му влета во устата.

Шокираниот Форд во тој момент се тргна од микрофонот и се обиде да ја извлече пчелата, но залудно.

„Штотуку проголтав пчела“, изјави тој додека пиеше вода. „Сигурен сум дека овој момент луѓето ќе го гледаат повторно и повторно. Леле, пчелата ми влезе во грлото“, изјави Форд.

Снимката стана хит на социјалните мрежи, а луѓето се шегуваат дека се напил вода како да испил лек, а не како да проголтал пчела.

Remote video URL
Тагови
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Чек дис аут

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Read more

15 најопасни спортски арени во светот

Read more

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Read more

Инстант карма, фејл компилација

Read more
 

Магазин

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе

Реагирајте навреме: Шест симптоми на рак на дојка кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пржено бело месо со компири

Читај повеќе