Мртов маж пронајден во стан во Скопје

На 20.10.2019 во 05:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Никола Русински“, сопственост на П.П.(73) од Скопје, имало починато лице.

Полициски службеници излегле на местото и констатирале дека станува збор за А.Г.(36) од Скопје.

Според пријавеното, на А.Г. му се слошило додека бил со М.(36) и М.Д.(35).

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Хроника

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Read more

415 лица казнети за неносење маски, 1 угостителски објект не почитувал мерки

Read more

Вести

Белгија забрани да се патува во Северна Македонија поради COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Јужноафриканската кралица почина од COVID-19

Читај повеќе

Заев за разговорот со лажната Грета: Пранкерите беа фатени, намерно молчев

Читај повеќе

Белград скапо ќе ги плати протестите, вели Ана Брнабиќ

Читај повеќе

Потврдени 168 нови случаи, 3 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

Исчезна градоначалникот на Сеул

Читај повеќе

Бојан Јовановски Боки-13 поднел кривични пријави против повеќе функционери и бизнисмени

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Пандемијата не е под контрола

Читај повеќе

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Читај повеќе