Најавена е нова серија Witcher, познатиот актер се враќа во улогата на Гералт

Netflix најави нова серија Witcher како дел од својата Geeked Week.

The Witcher: Sirens of The Deep е анимирана серија која ќе биде објавена во 2024 година.

Заснована на приказната A Little Sacrifice од втората книга Witcher на Анджеј Сапковски насловена Sword of Destiny, приказната се врти околу љубовта помеѓу сирената Шиназ и принцот Агловал. Гералт и Данделион одат кај сирената за да ја замолат да ги замени нејзините перки за човечки нозе. Во меѓувреме, тие се среќаваат со лутиот ривал на Данделион, Еса Дејв, која се вљубува во Гералт.

Што се однесува до заплетот на серијата, се наведува дека Гералт оди во поморската населба за да истражи серија напади што се случиле таму. Не долго потоа, тој ќе биде вовлечен во конфликтот помеѓу копнениот и морскиот свет. Гералт мора да смета на помошта од своите пријатели за да ја решат мистеријата пред конфликтот да прерасне во вистинска војна.

Приказната е сместена веднаш по завршувањето на првата сезона од адаптацијата на играта на The Witcher.

Remote video URL

Бидејќи се работи за анимирана серија, се поставуваше прашање кој ќе го позајми гласот на Гералт.

Со оглед на тоа дека Хенри Кавил ја напушти серијата, малкумина веруваа дека тој ќе ја заврши работата.

Фановите на познатите видеоигри Witcher најмногу ќе ги израдува веста за враќањето на Даг Кокл, кој го позајми гласот на Гералт во насловите на CD Projekt Red.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе