Направи сам: Домашен сладолед од јагоди

Во летните горештини сите имаме желба да се освежиме со десерт, а домашниот сладолед освен што се прави брзо исто така е поздрав, поевтин и повкусен.

Искористете ги јагодите и пробајте го овој рецепт кој ќе им стане омилен на сите, особено на децата.

Потребни состојки:

-400 г свежи јагоди

-250 мл слатка павлака

-200 мл кисела павлака

-200 г шеќер

-мелени бисквити и чоколаден прелив, по желба

Начин на подготовка:

Изматете ја слатката павлака. Во киселата павлака додадете шеќер и матете додека не се растопи.

Јагодите измијте ги, исчистете ги, изгмечете ги и додадете ги на киселата павлака. Во смесата полека вмешајте ја слатката павлака и по вкус додадете мелени бисквити. На оваа количина доволно е 100 грама, но не е задолжително.

Ставете го сладоледот во замрзнувач, со повремено мешање за да се избегне создавање на кристали лед. Откако ќе замрзне, вадете топки со лажица за сладолед и послужете со прелив од чоколадо.

реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Пита од шолја

Read more

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Read more

Рецепт на денот: Мисиркино во сос од лимон и лук

Read more

Идеја за десерт: Колач со боровинки и рибизли

Read more
 

Магазин

Лоши животни навики кои се ризик за развој на рак на дојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Пита од шолја

Читај повеќе

Трите најважни комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат од вас

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни аеродроми во светот

Читај повеќе

Како да го ублажите чешањето по каснување од комарец?

Читај повеќе

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Читај повеќе

Не е само алкохолот: Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Читај повеќе

Што се висцерални масти и кога се опасни по здравјето?

Читај повеќе