Неделен хороскоп од 12 до 18 февруари според руски астролог

Мислењето на Павел Глоба секогаш привлекува големо внимание, бидејќи тој е еден од најдобрите руски астролози.

Според неговите прогнози, првите сериозни тешкотии можеме да ги очекуваме оваа недела, а четири дена се особено опасни: 13, 14, 16 и 17 февруари.

Долгорочните настани вклучуваат негативно поместување на енергијата на Марс на 13-ти и Венера на 16-ти февруари. Заедно, ова ќе нè направи помалку конкурентни и бавни.

Овен

За Овните неделата ќе започне со апатија и желба да не прават ништо. Поточно, ова ќе започне во вторник, кога ќе ослабне нивниот патрон Марс. Ова се должи на малата количина на дојдовна позитивна енергија, која ќе стане нула. Лесните вежби, лековитите билки и правилната исхрана ќе му помогнат на Овенот да си го врати расположението и активно да ги започне планираните активности.

Бик

Во понеделник, Глоба им препорачува на претставниците на овој знак да се приберат и да заземат активна позиција. Оваа стратегија ќе ви помогне да влезете во бизнисот и да го одржите моментумот во текот на целата недела, и покрај изнемоштеноста на Венера и Марс. Порамнувањето на планетите активно ќе го попречи откривањето на потенцијалот и реализацијата на нови можности и способности, па затоа Бикот треба да се прилагоди на најдоброто и едноставно да се држи до избраната стратегија.

Близнаци

Од 12 до 18 февруари Близнаците ќе мора да се борат со нагонот да подлегнат на искушението. Во овој период, важно е да се исклучат авантурите и ризиците, а исто така да се обидете да ги ограничите финансиските трошоци поради големата веројатност да предизвикате значителна штета на буџетот. Глоба препорачува што побрзо да ги решите домашните работи и да одвоите време за комуникација со пријателите и блиските роднини, вашиот партнер. Позитивните разговори добро ќе влијаат на вашето расположение.

Рак

Раковите треба да внимаваат на емоционалната нестабилност оваа недела. Планетите значително ќе ја отежнат активноста и негативно ќе влијаат на вашето расположение. Само релаксација и духовни практики ќе ви помогнат да се справите со последиците од таквото влијание. Раковите треба да ги запомнат своите цели. Систематскиот и постепен напредок кон успехот ќе биде оптималната стратегија која ќе ви овозможи да не се плашите од пречките кои се појавуваат на патот.

Лав

Лавовите сега едноставно не можат да бидат вовлечени во спорови и конфликти со колегите, како и да ги провоцираат овие конфликти. Важно е Лавовите да се здружат и да исклучат активна комуникација со агресивни луѓе. Оваа позиција ќе ви овозможи мирно да ја извршувате тековната работа и да го одржите доброто расположение. Во принцип, сега вреди внимателно да ги следите промените и да се приспособите на нив, наместо да се обидувате да промените нешто.

Девица

Според Глоба, овие денови судбоносните одлуки на Девицата ќе ги доведат до успех. Ова време мора да се помине меѓу луѓе чија поддршка ќе биде искрена. За време на викендите, благодарение на поддршката на сè уште силниот Меркур, Девиците ќе имаат зголемена енергија, која може да се насочи кон создавање пријатна атмосфера во куќата и активна комуникација со спротивниот пол.

Вага

На Вагите им е важно цела оваа недела да ја поминат во хармонична внатрешна состојба. Импулсивноста и емотивните импулси негативно ќе влијаат на вашата врска со саканата личност и на работа, па затоа треба да ги контролирате емоциите. Саморазвивањето ветува среќа во периодот од 12 до 18 февруари. Ова ќе стане дополнителен поттик за напредување. Проактивните потези се многу важни, но мора да имаат цел.

Скорпија

Од вторник расположението на Марс ќе почне негативно да влијае на емотивната позадина на Скорпијата, па затоа е важно овие луѓе да се воздржат од импулсивните постапки без да влезат во конфронтација со никого. Глоба препорачува овој период да го искористите за самостојна работа на сопствени проекти и донекаде да ја намалите физичката и интелектуалната активност за да не се преуморите.

Стрелец

Важно е Стрелецот да се сети на сопствените амбиции. Покажаната трудољубивост и желба да се постигне финансиска независност ќе им овозможи на овие луѓе да постигнат успех во кариерата и да воспостават лични односи. За жал, ќе мора да научите како некако да ги поттикнете овие амбиции, бидејќи Марс нема да го стори тоа. Стрелецот ќе мора да ги спречи импулсивните испади. Во овој момент, сè што е кажано или направено може да се сврти против нив.

Јарец

Јарците од вторник ќе почнат да имаат проблеми со мотивацијата и расположението, а до крајот на неделата може да започнат здравствени проблеми поради Венера. За да не се случи тоа, важно е енергијата да се насочи во креативна насока. Ова време е идеално за релаксација, прошетка и излегување. Јарците треба да го подобрат животот на своите најблиски. За да не се удават во проблеми и грижи.

Водолија

И на Водолиите ќе им биде тешко поради Марс и Венера, но пријателскиот Меркур ќе им помогне. Времето е сè уште поволно за воспоставување лични односи, како и за активно следење на финансиски успех. Времето е добро за работа со документи и домашни работи. Глоба препорачува да им дадете поддршка на саканите и да не се плашите да побарате поддршка ако ви треба.

Риби

Поддршката на сојузничките планети ќе им помогне на Рибите да го реализираат својот внатрешен потенцијал и успешно да ги завршат планираните задачи, но само до 15 февруари. Од 16-ти започнува тежок период за овие луѓе, бидејќи Венера ќе биде многу негативна и без сила. Се препорачува да ја зачувате својата сила и да не ја преминувате границата со постигнување на вашите цели преку измама и лукавство. Ова ќе има лош ефект врз кармата.

Тагови
реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Read more

Живот

Видео кое ги преплаши постарите: Како генерацијата Z танцува на Macarena?

Read more

Хороскопски знаци што знаат сѐ за вас и пред вас: Од нив ништо не можете да скриете

Read more

Несебични: Хороскопски знаци што ги ставаат туѓите потреби пред своите

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Видео кое ги преплаши постарите: Како генерацијата Z танцува на Macarena?

Читај повеќе

Хороскопски знаци што знаат сѐ за вас и пред вас: Од нив ништо не можете да скриете

Читај повеќе

Зелено смути ги топи масните наслаги од стомакот

Читај повеќе

Колку често треба да се менува постелнината во летните месеци?

Читај повеќе

Несебични: Хороскопски знаци што ги ставаат туѓите потреби пред своите

Читај повеќе

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Читај повеќе

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе