Објавен првиот постер за Joker: Folie À Deux, наскоро и трејлерот

Студиото Warner Bros го објави првиот постер за претстојниот филм Joker: Folie À Deux, продолжение на психолошкиот трилер Joker од 2019 година, кој заработи повеќе од 1 милијарда долари ширум светот.

Еден од најочекуваните филмови оваа година е во режија на Тод Филипс, режисерот на серијата Hangover, кој работеше и на првиот филм.

Постерот за филмот е објавен на официјалните TikTok и Instagram профили, а го прикажува Хоакин Феникс во улогата на Џокерот и Лејди Гага во улогата на Харли Квин.

„Светот е сцена“, пишува во објавата.

На TikTok, можеме да слушнеме и клип од Харли Квин како вели: „Можеш да правиш што сакаш... Ти си Џокерот“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Joker Movie (@jokermovie)

Во филмот играат и Зази Бец, Стив Куган, Брендан Глисон, Кетрин Кинер, Џејкоб Лофланд и Кен Леунг.

Пред Лејди Гага да ја преземе улогата на Харли Квин, популарната антихероина ја глумеше Марго Роби во филмовите на Suicide Squad, пишува Deadline. Роби е среќна што нова актерка го презела ликот на Харли Квин.

„Многу сум среќна бидејќи на самиот почеток реков дека би сакала Харли Квин да стане еден од оние ликови, како Макбет или Бетмен, кои се пренесуваат од еден во друг голем актер“, изјави ѕвездата на филмот Barbie.

Joker: Folie À Deux ќе се прикажува во кината на 4 октомври 2024 година, а трејлерот за филмот ќе биде достапен на YouTube од 9 април.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе