Облачно и магливо време, од понеделник дожд

Скопје, 16 ноември 2019 (МИ) – Времето во земјата ќе биде умерено до значително облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната 12 до 20 степени.

Во Скопје умерено до значително облачно и магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Под влијание на влажни бранови од понеделник до среда ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни.

реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Македонија

Автобуските превозници задоволни од измената на протоколот за исполнетост на капацитетите на возилата

Read more

139 нови случаи од 1.627 тестирања за коронавирус

Read more

Пендаровски утре ќе му врачи мандат за состав на нова Влада на Заев

Read more

Комисијата за заразни болести побара МТСП да доработи дел од протоколите за градинките

Read more

Вести

Автобуските превозници задоволни од измената на протоколот за исполнетост на капацитетите на возилата

Читај повеќе

139 нови случаи од 1.627 тестирања за коронавирус

Читај повеќе

Пендаровски утре ќе му врачи мандат за состав на нова Влада на Заев

Читај повеќе

Германија: Поради заразен ученик во изолација цело одделение

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести побара МТСП да доработи дел од протоколите за градинките

Читај повеќе

Адеми: Нема конечна одлука како ќе се одвива наставата

Читај повеќе

Пендаровски до петок ќе го додели мандатот за нова Влада

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Велика Британија во рецесија за првпат по 11 години

Читај повеќе

Во два одвоени случаи пронајдени 148 мигранти

Читај повеќе