Од стар автомобил создаваат нов: Инженерите на Mercedes прават чуда

Mercedes отсекогаш знаеле како најдобро да го претстават нивниот производ на купувачите, а ништо не се промени и во рекламата за најновата верзија на моделот C-Class. Во неа е прикажан тим на инженери кои ги менуваат деловите на стариот модел сѐ додека од него не го направат новиот модел, односно четвртата генерација на C-Class.

Рекламата испраќа јасна порака дека развојот на автомобилите на Mercedes никогаш не престанува и дека тие постојано ги подобруваат нивните модели за да бидат во чекор со времето.

Актуелната генерација на C-Class се појави во 2015 година и засега царува во нејзиниот сегмент. Тој е првиот автомобил на Mercedes кој почна да ја користи MRA платформата (Modular Rear Architecture). Оваа платформа е значително полесна благодарение на користењето на алуминиум и челик со висока цврстина, а е полесна од претходната платформа цели 100 килограми.

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more