Освежувачки пијалак со ѓумбир

Пијалак кој е идеален за топлите летни денови.

Потребни состојки:

1 л минерална вода

Свеж сок од лимон

2 лажици рендан ѓумбир

Исечкани листови свежо нане

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте ги. Ставете го пијалакот во фрижидер. По желба, може да додадете лажица мед.

реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Рецепти

Десерт на денот: Чоколадни бомбици со смокви

Read more

Идеја за десерт: Медени интегрални бисквити

Read more

Идеално летно освежување: Џин тоник со лубеница

Read more

Предлог за ручек: Пилешко во сос со печурки

Read more
 

Магазин

Трета доза: Кои земји дополнително ќе го имунизираат населението?

Читај повеќе

Како да заработите ова лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни фризури идеални за носење на пеколни горештини

Читај повеќе

Рузмаринот е многу повеќе од зачин - зошто треба да го користите?

Читај повеќе

Tрик што ќе ви помогне да слабеете со пешачење

Читај повеќе

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколадни бомбици со смокви

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои овој август ќе имаат проблеми во љубовната врска

Читај повеќе

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Читај повеќе