Пратеничките Даниела Рангелова и Фросина Ременски на распит во СЈО

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова даде исказ во Специјалното јавно обвинителство. Освен таа, на распит е и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски.

Даниела Рангелова е една од осомничените за време на истрагата на Специјалното јавно обвинителство поврзана со случајот за насилство врз градоначалникот и Советот на општина Центар, летото 2013 година.

Пратеничката Даниела Рангелова, непосредно пред да влезе на распит во СЈО, вели дека не знае зошто е повикана, а истовремено, не се чуствува виновно.
 
„Не знам како партијата се стекнала со имот од 60 милиони евра, ќе треба да го прашате тој што го стекнал“, вели Рангелова.
 
Освен таа, во СЈО на распит беа и поранешниот премиер од техничката влада, Емил Димитриев и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски.
 
 
 
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Македонија

Нови пожари низ Куманово, гори и во скопските села Ракотинци и Кучково

Read more

219 нови случаи на COVID-19 од 4.713 тестирања

Read more

Гори на повеќе локации, пожарот во Пехчево се шири кон селата Робово, Умлена и Чифлик

Read more

Словенечките пожарникари се во Берово, ќе учествуваат во гасењето на пожарите во регионот

Read more
 

Вести

Нови пожари низ Куманово, гори и во скопските села Ракотинци и Кучково

Читај повеќе

219 нови случаи на COVID-19 од 4.713 тестирања

Читај повеќе

Минатиот месец беше најтопол јули досега

Читај повеќе

Гори на повеќе локации, пожарот во Пехчево се шири кон селата Робово, Умлена и Чифлик

Читај повеќе

Локдаун жртви: Никогаш немало толку многу смртни случаи од предозирање

Читај повеќе

Словенечките пожарникари се во Берово, ќе учествуваат во гасењето на пожарите во регионот

Читај повеќе

Ангелов: Хеликоптерите се вратени во Скопје да наполнат гориво

Читај повеќе

Владата прогласи кризна состојба во следните 30 дена, што значи тоа?

Читај повеќе

Жител на Росоман физички нападнат од сопругата

Читај повеќе