Предлог за ручек: Тортиљи со пилешко во кари сос

Предлог што да зготвите за денешниот ручек по рецептот на Мартина Трајаноска.

Потребни состојки:

Тортиљи

250 мл млака вода

100 мл масло

1 печиво

Околу 500 гр брашно

500 гр пилешко

200 гр печурки

1 лажица кари

200 мл неутрална павлака

Начин на подготовка:

Замесете меко тесто од состојките и поделете го на 10-12 топчиња. Оставете ги да одморат 10-15 минути. Секое топче расукајте го или оформете го со рацете, па печете го во загреана тава додека да добие светло-кафеава боја од двете страни. Исто така, многу поедноставен начин е тортиљите да ги оформите на хартија за печење премачкана со масло, па полесно ќе ги префрлите тортиљите од работната површина во тавата(погледнете на видеото). 

URL
View this post on Instagram

Тортиљи со пилешко во кари сос🍽 Уште една интересна идеја за супер вкусен оброк со тортиљите. Милион можни комбинации со нив, еве една од моите омилени😊 Замесете меко тесто од состојките и поделете го на 10-12 топчиња. Оставете ги да одморат 10-15 минути. Секое топче расукајте го или оформете го со рацете на намрсена површина , па печете го во загреана тава дури не добие светло кафена боја од двете страни. Исто така многу по едноставин начин е тортиљите да ги оформите на намрсена хартија за печење, па по лесно ќе ја префрлите тортиљата од работната површина во тавата(видео). Уште еден трик кој ви го споделив и во претходната објава, во текот на печењето, а и од кога ќе ги извадите тортиљите попрскајте ги со вода и покријте ги со крпа(за да омекнат повеќе). За пилешкото, исечете го на помали парчиња додадете сосем малку вода, зачинете(сол, магдонос, вагета и кари), и јас додавам 1 ситно исечен кромид. Оставете да се по динста, и кратко пропржете го. Додадете ги печурките и испржете го убаво месото, па додадете ја павлаката. Оставете да по вари неколку минути и тоа е тоа. На тортиљите ставам салата по избор, пилешкото со сос и помфрит. Супер оди и со таратор(павлака,краставици), декорирајте по желба и послужете. Ве уверувам дека ќе уживате во секој залак. • • #instafood #foodlovers #foodporn #foodblogger #cooking #goodfoodgoodmood #tasty #delicious #food #madewithlove #homemade #homecook #macedonia #фотонаденот #инстамакедонија #седидома #готвисољубов #споделирецепт #macedonianfoodbloggers #мкфудблогери

A post shared by martinascooking (@martinascooking) on


За пилешкото - исечете го на помали парчиња додадете сосем малку вода, зачинете(сол, магдонос, вегета и кари), и додадете 1 ситно исечкан кромид. Оставете да се динста и кратко пропржете го. Додадете ги печурките и испржете го убаво месото, па додадете ја павлаката. Оставете да вари неколку минути и тргнете од оган. На тортиљите може да ставите салата по избор и помфрит. 

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Рецепти

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more

Магазин

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Читај повеќе

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Читај повеќе

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Читај повеќе

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Читај повеќе

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе