Прекин на водоснабдувањето на неколку улици во Скопје

ЈП Водовод и канализација Скопје извести дека во текот на денешниот ден, 2 март 2022, ќе има прекин на водоснабдувањето на неколку улици во Скопје.

Поради изведување на водоводен приклучок ф-100 и 150 мм на „Коста Новаковиќ“ бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од „Коста Новаковиќ“, дел од „23 Октомври“ и дел од „Пандил Шишков“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од  9 часот до завршување со активностите.

Поради поврзување на нова водоводна мрежа од Ф-300 мм на ул. „Алберт Станиќ“ 35 во населба Чаир, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Алберт Станиќ“, „Војдан Чернодрински“, „Исмаил Кадаре“, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до санирање на дефектот.

Поради дефект на приклучна цевка 6/4 на ул. „Владимир Полежиновски“ 24, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување со санација на дефектот.

Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Македонија

„Визер“ предупредува: Патниците денеска да пристигнуваат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет

Read more

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Сончево и многу топло, од утре опаѓање на температурите

Read more

Рекорден број повици на 112 од постоењето на бројот за итни случаи

Read more
 

Вести

Струшките вечери на поезијата ќе се одржат од 22 до 26 август со мотото „Допир на убавината“

Читај повеќе

Орбан: Фицо и Трамп ги нападнаа затоа што се противат на војната

Читај повеќе

Побарувачката за струја е зголемена поради топлотните бранови

Читај повеќе

„Визер“ предупредува: Патниците денеска да пристигнуваат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет

Читај повеќе

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Македонка загина во сообраќајна несреќа кај Лесковац

Читај повеќе

Сончево и многу топло, од утре опаѓање на температурите

Читај повеќе

Рекорден број повици на 112 од постоењето на бројот за итни случаи

Читај повеќе

Пад на акциите од технолошкиот сектор на Волстрит

Читај повеќе