Приведен тетовец за издржување казна затвор

Полициски службеници на СВР Тетово вчера претпладне, врз основа на судска наредба, го привеле М.С. (23) од Тетово за издржување затворска казна за сторено кривично дело „насилство“.

– Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната, информираше денеска Министерството за внатрешни работи.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Хроника

Разбиена група нарко-дилери, запленета дрога во вредност од над 800 илјади евра

Read more

Претрес во домот на oхриѓанец, пронајден кокаин

Read more

Приведен кумановец за недозволено поседување оружје

Read more

Извршена обљуба врз 18-годишна девојка во Струмица

Read more
 

Вести

  • filter

Паркот на природата „Езерани“ плени со својата разновидност и убавина

Читај повеќе

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 1.699 пациенти

Читај повеќе

Србите од средина на април ќе можат во Грција, а од 14 мај и преку С. Македонија

Читај повеќе

МОН: Нови наставни програми за првачињата – основа и поттик за креативен пристап во наставата

Читај повеќе

Бразил е закана за целиот свет, откриени 92 мутации на коронавирусот

Читај повеќе

Град Скопје наскоро ќе почне со имплементација на проектот – брз автобуски превоз

Читај повеќе

Илјадници луѓе протестираа против рестриктивните мерки во Виена

Читај повеќе

Принцот Филип ќе биде погребан на 17 април

Читај повеќе

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници е во понеделник

Читај повеќе