Приведени осум лица, растурена домашна забава во Скопје

Скопје, 13 јуни 2021 (МИА) – По добиена пријава во СВР Скопје, полициски службеници од Полициска станица Карпош ноќеска во 01:28 часот извршиле контрола во стан на бул.„8 Септември“, во кој престојува П.П. (25).

При контролата, покрај П.П., биле затекнати уште седум лица на домашна забава, на возраст од 25 и 26 години и било констатирано дека не се почитуваат мерките за заштита и спречување на ширењето на COVID-19.

Од МВР денеска информираа дека лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Хроника

Пронајден машки труп во каналот од хидросистемот „Брегалница“

Read more

Тешко повреден мотоциклист откако паднал на коловозот во Битола

Read more

Казнети и исклучени од сообраќај 91 пијан возач

Read more

Катица Јанева спроведена во Идризово

Read more
 

Вести

Пронајден машки труп во каналот од хидросистемот „Брегалница“

Читај повеќе

Во Израел над 2.000 новозаразени за 24 часа

Читај повеќе

Откриена децениска злоупотреба на деца во сиропиталиштата во Лондон

Читај повеќе

Нападот врз новинари ќе се третира како напад врз службено лице

Читај повеќе

Европол откри измама: Лажно месо и лажен алкохол најдени во Хрватска

Читај повеќе

Кина го проширува нуклеарниот арсенал

Читај повеќе

Македонците и понатаму се вакцинираат на Белградскиот саем

Читај повеќе

Регистрирани 39 нови случаи на COVID-19, најмногу во Тетово

Читај повеќе

Нови правила за сите кои се враќаат во Германија

Читај повеќе