Прогласени најзгодните ќелави мажи во светот - се согласувате ли со победникот?

Според новото истражување засновано на пребарувањата на Google, принцот Вилијам е прогласен за најзгоден ќелав маж во светот, а многумина не се задоволни што оваа „титула“ му е врачена токму нему.

Маркетинг агенцијата Reboot спроведе истражување анализирајќи колку пати се барале имиња на ќелави мажи во конкуренција со зборовите „без маица“ или „голи“.

Тие, исто така, ги анализирале висината на познатите личности на листата, нето вредноста и колку им е сјаен скалпот за да дојдат до вкупна оценка од 10.

На врвот на листата се најде принцот Вилијам со 9,88, а зад него се нашле Вин Дизел и Џејсон Статам, кои се истакнале во резултатите од пребарувањето и „факторот сјај“ на нивните глави.

Семјуел Л. Џексон бил четврти, а бизнисменот Џеф Безос петти, со неговото огромно нето богатство од 168 милијарди долари што влијаело на неговиот резултат.

На шестото место се нашол поранешниот кошаркар Мајкл Џордан, кој официјално е најзгодната ќелава спортска ѕвезда за 2023 година.

Топ 10 на листата и нивните резултати се следни:

 1. Принц Вилијам – 9,88
 2. Вин Дизел – 8,81
 3. Џејсон Статам – 8,51
 4. Семјуел Л. Џексон – 7,31
 5. Џеф Безос – 7,12
 6. Мајкл Џордан – 7,95
 7. Двејн Џонсон – 6,90
 8. Шемар Мур – 6,75
 9. Шекил О'Нил – 6,50
 10. Тери Круз – 6,32

Сепак, титулата на принцот Вилијам не беше примена со ентузијазам на социјалните мрежи, со коментари како: „Тој не е ни целосно ќелав“, „Се обидувате да го понижите? Никој не може ни да го прочита ова без да се насмее. Ма јаде“, „Ова е апсолутно криминално, извинете“.

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Живот

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Read more

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Read more

Време е за отказ: 6 знаци дека работите во токсична атмосфера

Read more

Седум штетни митови за воспитувањето деца

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
 • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
 • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе