Пронајден човечки труп кај железничката станица во Зелениково

Кај Железничката станица Зелениково, во правец кон Велес, во близина на шините синоќа бил пронајден човечки труп.

–Вчера во 9:42 часот во СВР Скопје, Т.Г., вработен во Македонски железници, пријавил дека на еден километар по Железничката станица Зелениково, во правец кон Велес, во близина на шините, пронашол човечки труп, се наведува во полицискиот билтен.

По наредба на јавен обвинител, телото ќе биде предадено за обдукција. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

реклама

Во сенка на бруталниот Холанд се раѓа чудо што се чека уште од ерата на Марадона

Read more

Германија има чуден однос кон Украина од почетокот на војната: Што се крие зад тоа?

Read more

The Sun: Јунајтед го најде наследникот на Роналдо

Read more

Кинеските научници на Месечината пронајдоа гориво на иднината

Read more

Хроника

Повредени три деца во школски двор во Скопје

Read more

Девет лица повредени во сообраќајка во Скопје

Read more

Скопјанец пронајден мртов во стан во Аеродром

Read more

Откриени 12 мигранти во близина на Неготино, приведени двајца криумчари

Read more
 

Вести

„Левица“ денеска до Собранието ќе го поднесе барањето за покренување референдум

Читај повеќе

Законот за здруженија и фондации ќе биде објавен на ЕНЕР до крајот на октомври

Читај повеќе

Почна протестот против отварањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид

Читај повеќе

Путин денеска слави 70 години: Има ли раскол во редовите на неговиот режим?

Читај повеќе

Нобеловата награда за мир ја добија активисти од Русија, Белорусија и Украина

Читај повеќе
  • play_arrow

„Бела чао“ стана протестна химна: Се пееше во Скопје, се пее во Украина и во Иран

Читај повеќе

ПИНА: Над 81 отсто од анкетираните новинарки се соочиле со онлајн вознемирување

Читај повеќе

„Независниот“ Реџепи можеби ќе премине во ДУИ

Читај повеќе

Германија има чуден однос кон Украина од почетокот на војната: Што се крие зад тоа?

Читај повеќе