Прв трејлер за Borderlands: Доаѓа на лето и е полн со експлозии, хумор и холивудски ѕвезди

Љубителите на оваа серија игрици филмот „Borderlands“ ќе ги привлече со самиот факт што е дел од нивната омилена франшиза. За сите останати постои мамка во вид на познати актери кои ги играат главните ликови.

Уште една популарна гејмерска франшиза конечно го добива своето филмско издание. По девет години во изработка, летово доаѓа филмската адаптација на „Borderlands“.

Само што е објавен првиот трејлер кој го најавува филмот, од кој ги дознаваме основите на приказната и нејзината поврзаност со игриците. И навистина не се разликува од содржината на самите игрици.

На планетата Пандора, според легендата, има големо количество скриено богатство. Група случајни соработници тргнува во потрага по него, што навистина не ја радува корпорацијата Atlas, која сака да го добие скриениот плен.

Меѓу ликовите познати од игрицата се главните протагонисти на првиот „Borderlands“, Лилит и Роланд. Потоа, тука е истражувачот Танис, па хиперактивната Тајни Тина, роботот Клептреп и мускулестиот моќник Криг. Нивниот главен противник е Дјукелиан Атлас, моќниот шеф на корпорацијата Atlas.

Обожавателите на оваа серија игрици, филмот „Borderlands“, во кој можете да очекувате многу CGI ефекти, пукања и експлозии, како и многу хумор, сигурно ќе ги привлече самата приказна и фактот што е дел од нивната омилена франшиза.

А за оние другите, кои баш и не се заинтересирани за видео игрите, постои мамка во вид на познати актерски имиња кои ги толкуваат главните ликови: Кејт Бланшет, Кевин Харт, Џек Блек кој му го позајмува гласот на роботот Клептреп, легендарната Џејми Ли Кертис, потоа Ариана Гринблат, романскиот интернационалец Флориан Мунтеану, како и Едгар Рамирес.

Филмската верзија на „Borderlands“ ќе се појави на големото платно на 9 август.

Remote video URL

Игрицата „Borderlands“ прв пат се појави во октомври 2009 година и оттогаш има вкупно 11 изданија, од кои 4 од главната серија, 2 колекции и 4 спиноф. Последен излезе спинофот „New Tales from the Borderlands“ во октомври 2022 година.

реклама

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анистон изненади со изгледот на насловна: Како толку се подмлади?

Read more

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more
 

Сцена

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Анистон изненади со изгледот на насловна: Како толку се подмлади?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе