игрици

Нова студија открива: Дали видео игриците се добри или лоши за менталното здравје?

Во најновото истражување учествувале 414 полнолетни гејмери, а истражувачите активно го следеле времето што го поминувале во играње игрици.
Read more
play_arrow

Игрицата The Precinct е како GTA, но играчите имаат улога на полицајци

„The Precinct“ е нов наслов од Fallen Tree Games, кој ги става гејмерите во улога на полицајци во отворен свет сличен на „Grand Theft Auto“.
Read more

Ерлинг Холанд станува лик во култна видео игра

Еден од најдобрите напаѓачи во светот, играчот на Манчестер Сити, Ерлинг Холанд (23), не е на нивото од минатата сезона, поради што неодамна беше мета на критики, пред сѐ од поранешните играчи кои денес ги анализираат натпреварите за ТВ ку
Read more

PUBG буди носталгија и се враќа на оригиналната мапа од нејзиниот почеток

Игрицата „PUBG: Battlegrounds“ е доволно стара за да предизвика носталгија, таа е пионер во светот на игриците на Battle Royale, а се појави во 2017 година.
Read more
play_arrow

Луис Хамилтон играше ретро игрици на PlayStation 1 и на стар телевизор

Седумкратниот шампион и возач на Мерцедес, Луис Хамилтон, се присети на старите времиња и играше ретро игрици на конзолата PlayStation 1 на Sony.
Read more

Apple ја отвори App Store за емулатори на ретро игрици

Емулаторите за игри се долго време забранети од App Store и една од главните причини зошто корисниците во Европа би можеле да посетуваат продавници од трети страни, но тоа се промени.
Read more
play_arrow

Лара Крофт прогласена за најкултен лик од гејмерскиот свет на сите времиња

Легендарната Лара Крофт пред 28 години се појави во игрицата „Tomb Raider“, а сега доби ласкава титула.
Read more
play_arrow

Игрицата F1 Manager 2024 доаѓа на компјутер и конзоли

Најновата лиценцирана Формула 1 игрица на Frontier Developments, „F1 Manager 2024“, во дигитална форма ќе биде лансирана ова лето.
Read more
play_arrow

Instagram има скриена игрица - како да се најде?

Ако ви е досадно, заиграјте ја скриената игрица во апликацијата Instagram.
Read more
play_arrow

Прв трејлер за Borderlands: Доаѓа на лето и е полн со експлозии, хумор и холивудски ѕвезди

Љубителите на оваа серија игрици филмот „Borderlands“ ќе ги привлече со самиот факт што е дел од нивната омилена франшиза. За сите останати постои мамка во вид на познати актери кои ги играат главните ликови.
Read more
play_arrow
filter

Spider-Man 2 на Marvel за 24 часа собори рекорди, што го прави толку посебен?

Read more

Играњето ВР игрици може да ја намали болката кај пациентите со рак

Новото истражување покажа дека ВР технологијата може да ја ублажи болката кај пациентите со рак.
Read more
реклама

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more