игрици

play_arrow

Кевин Дурент има свој лик во игрицата Call of Duty

Познатиот американски кошаркар и НБА ѕвезда, Кевин Дурент, стана дел од игрицата „Call of Duty“.
Read more
play_arrow

Излезе трејлер за продолжение на игрица од 1987 година

Оригиналната игрица „Double Dragon“ во 1987 година практично ја измисли акцијата за заедничко победување на противник, а сега денешните гејмери ​​ќе добијат шанса да доживеат доза на носталгија благодарение на новиот наслов „Double Dragon
Read more

Niantic ја развива игрицата Monster Hunter Now, ќе пристигне во септември

Студиото Niantic работи на својата нова игрица наречена Monster Hunter Now, која ќе биде достапна од септември годинава.
Read more
play_arrow
filter

Компанијата Rockodile најави игрица инспирирана од војната во Украина

Финското студио Rockodile Games започна кампања за финансирање на својот нов проект, игрица инспирирана од војната во Украина.
Read more
play_arrow

Игрицата Redfall на Xbox и PC носи лов на вампири во отворен свет

Иако веќе неколку месеци доцни, следната голема игрица на Arkane е релативно блиску до излегување на пазарот.
Read more
play_arrow

10 игрици кои со нетрпение ги очекуваме во 2023 година

Кои игрици гејмерите најмногу ги очекуваат во новава 2023 година? Ви ја претставуваме нашата топ 10 листа.
Read more
filter

Виртуелната гаража на Gran Turismo 7 збогатена со 5 нови автомобили

Додека љубителите на Forza Motorsport стрпливо ја чекаат новата игрица од франшизата која треба да излезе напролет, фановите на „Gran Turismo“ на месечно ниво уживаат во нови автомобили.
Read more

Креаторот на една од најпопуларните игрици: Ми го уништи животот, ја мразам

Птицата која ја држите во воздух со кликнување на екранот, притоа избегнувајќи стапици - „Flappy Bird“ - е една од најпопуларните мобилни игрици на сите времиња.
Read more

CD Projekt Red најави нова The Witcher трилогија и Cyberpunk 2077 продолжение

Полското студио истовремено работи на пет нови проекти, а крајниот резултат би требало да бидат 8 нови игрици.
Read more
play_arrow

3 најдобри Android игрици кои излегуваат годинава

Подгответе се, најдобрите преносни игрици допрва ќе излезат оваа година.
Read more
play_arrow

Call of Duty: Warzone 2.0 доаѓа во ноември

Activision одржа настан за да ја открие „иднината на игрицата 'Call of Duty'“.
Read more
play_arrow

Авантура од мачкина перспектива носи новата игрица Stray

Ако некогаш сте се запрашале како би изгледал животот на една напуштена мачка во некој друг свет, ви ја препорачуваме игрицата „Stray“, која носи постапокалиптична авантура на мачка оставена сама на себе додека бара враќање во нормалниот с
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more