Instagram има скриена игрица - како да се најде?

Ако ви е досадно, заиграјте ја скриената игрица во апликацијата Instagram.

Instagram редовно добива нови функции и можности, а веројатно сè уште не сте слушнале за најновата. Тоа е скриена игрица во самата апликација до која може да се пристапи само додека разговарате со пријателите.

Ако сакате да ја убиете досадата додека чекате некој да ви одговори или додека чекате превоз, подолу ќе ви објасниме како да ја стартувате оваа скриена игрица. Само следете ги овие чекори:

  1. Отворете ја апликацијата Instagram на вашиот телефон;
  2. Во горниот десен агол, пристапете до вашето сандаче со пораки;
  3. Отворете кој било разговор;
  4. Испратете било кое емоџи (само едно);
  5. Допрете на испратените емоџи за да ја започнете тајната игрица.

Не мора да бидете пребирливи за емоџите што ги испраќате - игрицата ќе работи со кое било, а она за кој ќе се одлучите ќе функционира како топче.

Станува збор за игрица која неодоливо наликува на поедноставен микс на култни наслови Pong и Arkanoid. Сепак, за разлика од тие две игрици, нема противник и нема блокови кои треба да ги скршите. Едноставно - целта е да ги спречите емоџите да не поминат покрај вас. Колку подолго „пимплате“, толку побрзо ќе биде движењето на емоџите на екранот, а задачата ќе ви биде потешка.

Remote video URL
Тагови
реклама

Софтвер

ChatGPT доби надградба на која само небото ѝ е граница

Read more

Приватен простор и подобaр мултитаскинг: Пристигна Android 15 Beta 2, еве што сѐ носи

Read more

Новата верзија на ChatGPT може да флертува и да ги учи корисниците математика

Read more

Како се креира содржина во поновите верзии на Microsoft Word?

Read more
 

Гик

Познати спецификациите на смартфоните Honor 200 и Honor 200 Pro

Читај повеќе
  • filter

Poco F6 и F6 Pro се појавија на пазарот

Читај повеќе

Стигнаа нови емотикони: уморно смајли, харфа, лопата...

Читај повеќе

Дали веројатноста доаѓа од квантната физика?

Читај повеќе

Ray-Ban Meta очилата можат да прикачуваат фотографии директно на Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот лаптоп на Microsoft разговара со корисникот и е 58% побрз од MacBook Air

Читај повеќе

Кина ќе претвора кујнски отпад во гориво за бродови

Читај повеќе

Како воздушните турбуленции создаваат опасност на небото?

Читај повеќе
  • play_arrow

Игрицата The Precinct е како GTA, но играчите имаат улога на полицајци

Читај повеќе