Instagram

Meta овозможи користење на аватари при видеоповици на Messenger и Instagram

Јавна тајна е дека многу луѓе навистина не ги сакаат видеоповиците бидејќи не сакаат луѓето да ги гледаат во различни „изданија“, а сега Meta понуди компромисно решение.
Read more

Родителите сега ќе имаат поголема контрола врз тоа што прават нивните деца на Messenger

Meta додаде нови алатки во својот Family Center што ќе им овозможи на родителите да гледаат и контролираат како нивните деца ја користат апликацијата Messenger.
Read more

ПСЖ губи следбеници на социјалните мрежи

Поддршката што ПСЖ ја има на социјалните мрежи драстично опаѓа последниве денови. ПСЖ изгуби повеќе од два милиона следбеници на Instagram. Ова се должи на заминувањето на Лионел Меси.
Read more

Instagram смета дека нема доволно реклами, ќе ги праќа во нотификации

Ве нервираат рекламите на Instagram? Се плашиме дека оваа социјална мрежа не ја интересира вашето мислење - стигнуваат уште реклами.
Read more

Instagram добива нова функција

Meta секојдневно ги надградува своите апликации со нови функции и функции. Една од нив наскоро доаѓа на Instagram.
Read more
play_arrow

Војна на фановите: Селена за 24 часа доби 2 милиона следбеници на Instagram

Селена Гомес неодамна стана најследената жена на Instagram со 387 милиони следбеници, а во изминатите 24 часа доби уште 2 милиона.
Read more
filter

Топ 10 најследени Instagram профили, првото место изненади многумина

Речиси и да нема личност која нема профил на социјалната мрежа Instagram, а по бројот на следбеници предничат јавните личности и познатите од сите сфери.
Read more

Како да го деактивирате или избришете профилот на Instagram?

Деактивирајте или избришете го вашиот профил на Instagram многу лесно, во само неколку чекори, но не заборавајте ги вашите лични податоци.
Read more

Facebook – бесплатно е, ама не е баш

Meta, матичната компанија на Facebook и Instagram, ќе лансира услуга за платена претплата која ќе им овозможи на корисниците да ги верификуваат своите профили, меѓу другите функции, изјави извршниот директор Марк
Read more

Како анонимно да се гледа Instagram Story?

Сигурно некогаш сте посакале некому да му ѕирнете во сторито на Instagram, но притоа не сакајќи таа личност да знае дека тоа сте го направиле. Постои решение и за тоа.
Read more
filter

Најубавите Македонки на Instagram кои вреди да ги заследите

Македонките се жени со посебна убавина, а секоја од девојките и жените на нашата денешна листа има своја специфична привлечност.
Read more

Instagram има нови алатки за да си го вратите хакираниот профил

Instagram нуди нови безбедносни алатки кои вклучуваат центар каде што корисниците можат да пријават и да ги решат проблемите при пристап до нивните профили.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more