Слатко куче го споредуваат со Снупи - хит е на Instagram

Слаткото куче по име Бејли стана познато на социјалните мрежи поради неговата сличност со цртаниот лик Снупи.

Тој е мешавина од староанглиски овчар и пудлица. Двете раси се познати по тоа што се дружељубиви и разиграни. Популарниот Instagram профил Doodle Dogs Club сподели фотографии и снимки од Бејли минатата година со натпис:

„Запознајте го Бејли, кој е како пресликан Снупи. Со големи уши и нос што личи на копче, тој е совршената реална верзија на нашето омилено куче од цртаниот филм“.

Објавата досега собра речиси два милиона лајка. Бејли има свој профил на Instagram, а моментално има повеќе од 400.000 следбеници.

„Оваа година беше неверојатна. Неочекувано се поврзав со прекрасни пријатели како што сте вие. Никогаш не замислував дека ќе бидам дел од глобална заедница, но еве ме. Благодарен сум за пријателствата. Вашата поддршка, убавите зборови и љубов го направија сето ова незаборавно“, се наведува меѓу другото во описот на фотографијата на Бејли, која беше споделена на крајот на минатата година.

Снупи првпат се појави во 1950 година во стрипот „Peanuts“ од Чарлс М. Шулц, кој имал намера да го нарече Снифи, но се предомислил. На самиот почеток Снупи не му припаѓал на момчето Чарли Браун. Снупи има и птица милениче наречена Вудсток.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Чек дис аут

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Запознајте го Кристијано МекДоналдо

Read more

Зошто ни се потребни престапни години и како настанале?

Read more

Неверојатно: Британците уште во 1971 година речиси измислиле навигација налик на GPS

Read more
 

Магазин

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Читај повеќе
  • filter

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Читај повеќе

Најкрцкави компири од рерна според Џејми Оливер

Читај повеќе

Кога и што е најдобро да појадуваат луѓето со дијабетес тип 2?

Читај повеќе

Кој има поголема корист од вежбањето - мажите или жените?

Читај повеќе

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Читај повеќе

Бурек економија

Читај повеќе

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Читај повеќе

Што значат вашите секс соништа?

Читај повеќе