Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

На Neflix пристигна психолошки трилер за кој многумина предвидуваа дека ќе биде успешен.

Станува збор за филмот Leave The World Behind, кој е базиран на истоимениот роман од 2020 година на Румаан Алам.

Филмот го следи четиричленото семејство составено од мајката Аманда (Џулија Робертс), таткото Клеј (Итан Хок) и нивните две деца, Рози (Фара Мекензи) и Арчи (Чарли Еванс). Семејството изнајмило луксузен стан на Лонг Ајленд, каде што одат на одмор. Нивниот идиличен одмор го прекинува доаѓањето на сопственикот на станот Џорџ (Махершала Али) и неговата ќерка Рут (Михала), кои ги известуваат дека во цел Њујорк нема струја и не знаат што се случува. Ситуацијата наскоро почнува да се влошува, а двете семејства се принудени да работат заедно за да се подготват за претстојната катастрофа.

Веднаш штом беше објавен трејлерот, на социјалните мрежи се проширија коментари во кои љубителите на филмот признаваат дека „едвај чекаат да излезе филмот“.

„Ова изгледа ветувачко“, „Конечно нешто напнато и возбудливо“, „Едвај чекам да го гледам филмот“, напишаа тие.

Џулија Робертс изјави за Yahoo Entertainment дека уживала во улогата на Аманда.

„Беше фасцинантно да се види како ќе се одвива заплетот. Сакам кога имам можност да разјаснам која е личноста што ја глумам во филмот“, рече таа.

Сценарист и режисер на филмот е Сем Есмаил, а белешки за сценариото му испратил поранешниот американски претседател и еден од косопствениците на Higher End Productions, Барак Обама.

Remote video URL
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Филм & ТВ

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more
 

Сцена

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе