Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Славниот рапер Шон Комбс - попознат како Паф Деди (Puff Daddy), а потоа и како Пи Диди (P.Diddy) - е обвинет за групно силување и сексуална трговија со 17-годишна тинејџерка, според новата тужба.

Против еден од најпознатите рапери и милионери за три недели беа поднесени четири тужби за сексуален напад, а тие следеа откако првата тужба беше решена со договор меѓу Диди и неговата поранешна партнерка, пејачката Каси.

Таа го обвини за сексуално и физичко малтретирање, но не е познато со колку пари се решени несогласувањата меѓу поранешните партнери.

Комбс преку неговиот ПР ги негираше следните две тужби кои следеа, а четвртата беше поднесена во Федералниот суд на Менхетен.

Според четвртата тужба, Комбс, неговиот пријател Харви Пјер и уште еден маж чиј идентитет не е објавен, дрогирале и силувале 17-годишна девојка во 2003 година.

Покрај тужбата, објавена е и фотографија од тинејџерка која му седи во скут. Раперот тогаш имал 34 години. Во тужбата се наведува дека 17-годишната девојка доживеала „огромна емоционална вознемиреност и срам поради она што го доживеала и дека тоа ја мачело и го нарушувало нејзиниот емотивен живот цели 20 години“, пишува Page Six.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Музика

Бијонсе во разголено издание најави две нови песни, ги објави по Супербоулот

Read more

Дали Израел ќе биде исфрлен од Евровизија?

Read more

Топ 10 најзаразни поп песни во изминатите 10 години

Read more

Времеплов: Тинејџерката Северина на насловна во 1990 година

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Читај повеќе
  • play_arrow

Вака се прави тизер за хорор!

Читај повеќе
  • play_arrow

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Читај повеќе
  • play_arrow

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Читај повеќе

ДНК собраа 690.000 денари за лекувањето на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога глумците не глумеа

Читај повеќе
  • play_arrow

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе