СЕРИЈА А 2019/20

Рибери не може да се препознае на FIFA 20, PES2020 му се додворува

Графиката со која EA Sports го направила Франк Рибери на новата FIFA 20 е очајна, па самиот играч јавно се пожали.

Французинот седнал да поигра FIFA 20 со неговите деца, но она што го видел го запрепaстило. Играчот со број 7 во Фиорентина на грбот носи Ribery, но на изглед воопшто не личи на него.

Се пожали на Twitter пишувајќи: „Неодамна играв FIFA 20 со моите деца. Еј EA Sports... Кој е човеков?“

Намирисувајќи шанса за добра промоција, ривалите од PES го искористија моментот да се пофалат дека нивниот Рибери е речиси идентичен како вистинскиот.

„Еј Франк! Знаеш ли кој е овој?“

Причината за тоа не е неспособноста на луѓето во EA Sports туку фактот што PES ги има правата за Серија А па затоа EA Sports мора да ги деформира ликовите на играчите од калчото.

реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more

Гејминг

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Read more

Топ 6 ретро видеоигри за Android

Read more

Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Read more

Десет нови видеоигри со зомби во 2020

Read more

Гик

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX лансираше ракета со нови Starlink сателити

Читај повеќе

Богатството на Марк Закерберг порасна на 100 милијарди долари

Читај повеќе

На Арктикот исчезнаа две санти мраз стари 5.000 години

Читај повеќе

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Читај повеќе

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Читај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Читај повеќе

Вакцината на „Novavax“ против COVID-19 успешно произвела антитела

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонци измислија маска која преведува на осум јазици

Читај повеќе