Живот

Роналдо се пофали со новиот автомобил: McLaren Senna вреден 1,8 милиони долари

24. мај 2019 - 17:17 | Б.С.Б.

Португалскиот репрезентативец и фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо на Instagram се пофали со нов автомобил. 

Станува збор за  McLaren Senna вреден 1,8 милиони долари.  Со него ја прошири колекцијата на суперавтомобили.

Автомобилот McLaren Senna е брз и агилен, а името го доби по легендарниот возач на Ф1, Аиртон Сена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Enjoy

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Коментирај