Рубин ја прекина изолација и почна со тренинзи

Рускиот клуб од Казањ одлучи дека доволно време имаше прекин на активностите и им се врати на тренизите за играчите да не ја загубат формата.

Од синоќа Рубин е повторно во погон. Тренерот Леонид Слуцкиј ги повика играчите да излезат од карантин и да се појават на зелиот терен по што го одржа првиот тренинг. Играчите првиот ден тренираа индивидуално.

„Играчите вежбаат во теретана, на терен, работат на тренинзи за враќање на физичката подготвеност. Сепак, сѐ се одвива според мерките издадени од Министерството, според кои бројот на учесници во тренинг сесија е лимитиран“, стои во клупското соопштение. Тоа значи дека Рубин нема да игра пријателски натпревари.

Руското првенство запре на 16 март со 22. коло, а наводно ќе продолжи на 11 април, доколку нема дополнителни промени со заразата од коронавирусот во Русија. Ова треба допрва да биде потврдено.

Рубин грчевито се бори за опстанок и на 8 кола до крајот се наоѓа на 14. место од 16 екипи со само бод пред Крилија Совјетов и зоната за испаѓање.

реклама

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

Секси калчо (II дел)

Read more

Фудбал

Обамејанг: Имав понуда од Барса, но сакав да останам во Арсенал

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Read more

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Обамејанг: Имав понуда од Барса, но сакав да останам во Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами избори финале во НБА лигата

Читај повеќе

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Читај повеќе

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Читај повеќе

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Читај повеќе
  • filter

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Читај повеќе