Се поздравија и се испотепаа: Општа тепачка во НЦАА

Општа и луда тепачка се случи на натпреварот од американската колеџ лига помеѓу Тексас A&M–Комерс Лајонс и Инкарнејт Ворд Кардиналс.

Тексас победи со 76:72 по продолжение, а немилите настани започнаа по завршувањето на натпреварот.

Сѐ започна кога играчите на двата тима се поздравуваа на крајот од натпреварот, а ракувањето прерасна во сериозна тепачка, во која се вмешаа играчите и тренерите на двата тима.

Нејасно е што точно ја иницирало тепачката.

Remote video URL

Поради тепачката се огласи и конференцијата Саутленд во која играат овие екипи.

„Свесни сме за ситуацијата што се случи на крајот од натпреварот. Ќе соработуваме тесно со двата универзитета за да ја прегледаме снимката и да изречеме дисциплински мерки. Неспортското однесување е недозволиво“, изјавија од оваа конференција.

Двата тима се од сојузната држава Тексас: „Лавовите“ од градот Комерс, а „Кардиналите“ од Сан Антонио.

Тагови
реклама

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Кошарка

Сега почнува спектаклот: Познати се сите плеј-ин парови и учесници во плеј-офот

Read more

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Read more

Јокиќ трагичар во шокантниот пораз на Денвер

Read more

Заврши регуларниот дел од сезоната во Евролигата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Читај повеќе

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Читај повеќе
  • play_arrow

Литванец го собори најстариот машки светски рекорд

Читај повеќе

Откриено зошто колабираше Ндика, немал срцев удар

Читај повеќе

Сега почнува спектаклот: Познати се сите плеј-ин парови и учесници во плеј-офот

Читај повеќе

Спектакл во Тексас, Вињалес влезе во историјата на кралската класа

Читај повеќе
  • filter

Неверојатни сцени на прославата во Леверкузен: Навивачите не издржаа и влетаа пред 90-та

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Читај повеќе