Се тресе Балканот: Слаб земјотрес кај Вараждин, неколку часа претходно и во Србија

Земјотрес со јачина од три степени според Рихтеровата скала е регистриран во текот на ноќта кај Вараждин во Хрватска.

Како што соопшти Сеизмолошката служба на Хрватска, ноќеска во 1 часот и 49 минути сеизмографите забележале слаб земјотрес со епицентар кај Вараждин.

Неколку часа претходно земјотрес беше забележан кај Загреб, но и во Србија кај Ваљево.

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Регион

Вулин: Големите сили ја фалат Македонија кога ги повредува Србите, но кога шумите ќе почнат да горат Србија е прва на помош

Read more

Во Дубровник соборен е рекорд за температурата на морето

Read more

Тинејџер почина на фестивалот Егзит

Read more

Големи протести во Албанија: Летаат молотови коктели и се бара оставка од премиерот

Read more
 

Вести

Кинезите ги повлекуваат маичките со историската фотографија на Трамп

Читај повеќе

Вулин: Големите сили ја фалат Македонија кога ги повредува Србите, но кога шумите ќе почнат да горат Србија е прва на помош

Читај повеќе

Мемеди: Родителите на бебето и медицинската сестра се смирија и си подадоа рака, случајот е затворен

Читај повеќе

Германската војска за прв пат го употреби моќниот HIMARS

Читај повеќе

Доларот зајакна, Трамп ги тресе азиските берзи

Читај повеќе

Поради пожарите, пренасочен сообраќајот на неколку делници

Читај повеќе

Во Дубровник соборен е рекорд за температурата на морето

Читај повеќе

Орбан: Планот на Трамп за мир во Украина е добро разработен

Читај повеќе

Oбвинителството испитува неправилности во ЈСП по тврдењата дека автобусот заврши во жардиниера кај Мавровка поради неисправност

Читај повеќе