Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Актерката Шенон Доерти (49) неодамна соопшти дека ракот се вратил, овојпат во четврти стадиум. Ракот веќе почнал да се проширува и на другите делови од телото.

Ѕвездата на сериите „Beverly Hills“ и „Charmed“ рече дека сака да сними видео во кое ќе се збогува од нејзиното семејство.

Таа истакна дека освен видео ќе напише и писма на саканите луѓе кога ќе биде подготвена да го направи тоа, но се надева дека ќе живее барем уште 10 до 15 години.

„Кога ќе бидам подготвена да го направам тоа, ќе знам дека тука е крајот. Засега се чувствувам добро. Тешко е да се збогуваш и да напишеш некому проштално писмо кога чувствуваш дека ќе живееш уште 10 до 15 години, порача актерката.

реклама
sp.jpg

На Избирачкиот список ќе стои и фотографија

Read more
Тевдовски: Со Буџетот за 2019 ја подобруваме состојбата во здравството, платите растат

Тевдовски: Со Буџетот за 2019 ја подобруваме состојбата во здравството, платите растат

Read more
„Патот до здрави заби“: Четко ве кани на дружба во Cineplexx

„Патот до здрави заби“: Четко ве кани на дружба во Cineplexx

Read more
КСС бара минималната плата да изнесува 16.000 денари

КСС бара минималната плата да изнесува 16.000 денари

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Read more

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Read more

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Читај повеќе
  • play_arrow

7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 22 до 28 октомври 2020

Читај повеќе

Метју Меконахи: Под уцена ја изгубив невиноста на 15 години

Читај повеќе