Што ќе се случи во човечкото тело ако хибернира 100 години?

Дали е можно човекот да спие 100 години? Која технологија би била потребна? Што би се случило со човечкото тело за време на стогодишна хибернација? И што би можело да ги чека тие луѓе во далечната иднина?

реклама

Чек дис аут

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Read more

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Read more

Некој меѓу нас не е наш...

Read more

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 просечни фудбалери кои се прескапо платени

Read more
play_arrow
Кратка лекција – Сѐ што треба да знаете за Јупитер

Сѐ што треба да знаете за Јупитер

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 15 најимпресивни мостови во светот

Read more
play_arrow

SMUT го објави новиот сингл Еден Ден

Read more
play_arrow

Топ 10 најстрашни негативци од детските филмови

Read more
play_arrow

30 минути јога тренинг за флексибилност и сила

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Black Panther: Wakanda Forever

Read more
play_arrow

20 најголеми Netflix скандали

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Se7en

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши тинејџерски филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Седумте најлоши менаџери во историјата на Премиер лига

Read more