Хроника

Силувано десетгодишно девојче во Прилеп

11. октомври 2018 - 14:18 | МИА

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - М.У. од Прилеп синоќа е приведен откако сосетката го обвинила дека ја силувал нејзината десетгодишна внука.

Според МВР, жената (45) го пријавила немилиот настан во 20:15 часот, тврдејќи дека половото дејство се случила околу 20 часот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај