Хроника

Скопјанка тешко повредена во автобус на ЈСП

12. јануари 2019 - 17:10 | МИА

МВР соопшти дека 51-годишна жена била тешко повредена во автобус на ЈСП откако за качила во возилото од задната врата.

Вчера во 07:05 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот „Кузман Јосифовски-Питу“ додека А.К.(51) од Скопје се качувала од задната врата во автобус на ЈСП број 35, управуван од З.П.(55) од Скопје, вратата се затворила и А.К. се здобила со тешка телесна повреда, констатирана во Градската општа болница “Св. Наум Охридски“.

Се работи на расчистување на случајот.

Коментирај