Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Ливерпул од 1990 година ја чека својата прва титула првак на Англија, а сезонава тргна фуриозно со осум победи по ред, најавувајќи дека ќе го прекине тридеценискиот пост.

„Црвените“ вечерва имаат сериозен испит на гостувањето кај ривалот Манчестер Jунајтед, кој има лоши резултати и проблеми со повредени играчи. Менаџерот на Манчестер, Оле Гунар Солскјер, потсети дека неговиот клуб има две титули повеќе, а ја искористи приликата и да го „боцне“ Ливерпул.

– Сигурен сум дека во догледно време Јунајтед повторно ќе биде шампион, нема да чекаме 30 години. Добар резултат против Ливерпул може да промени многу работи и да влијае врз сезоната. Можеби на играчите им недостасува самодоверба, но ние сме Манчестер Јунајтед, против секого одиме на три бода, изјави Норвежанецот. 

реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more

Фудбал

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Read more

Пирло кандидат за наследник на Сари во Јуве

Read more

Трагичарот Варан: Сакам да се извинам, јас сум виновен за овој пораз

Read more

Драгана Костова е првата жена која ќе тренира машки клуб во Македонија

Read more

Спорт

  • play_arrow

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Читај повеќе

Пирло кандидат за наследник на Сари во Јуве

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Роџер Федерер!

Читај повеќе
  • play_arrow

Трагичарот Варан: Сакам да се извинам, јас сум виновен за овој пораз

Читај повеќе

Драгана Костова е првата жена која ќе тренира машки клуб во Македонија

Читај повеќе

Вавринка објасни зошто го пропушта УС Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Читај повеќе
  • play_arrow

По бурниот меч, на Етихад останаа само Пеп и Зизу

Читај повеќе

Нетс и Меџик ги обезбедија последните две места во плеј-офот на Истокот

Читај повеќе